Patrik Baboumian

1220

Patrik Baboumian

Strongman

Posiadacz tytułu Najsilniejszego Człowieka Niemiec (w kategorii 105 kg)
Wegetarianin od 2005 roku
Weganin od 2011 roku

Wzrost: 171 cm
Waga: 116 kg
Osobiste rekordy: ławka 210 kg, przysiad 360 kg, martwy ciąg 360 kg

W roku 2011 wygrał krajowe zawody strongman w Niemczech, będąc już wegetarianinem. Jak sam mówi, jedzenie mięsa porzucił z powodów etycznych. Podobnie później motywowany był przechodząc na weganizm. Pomimo tego, że początkowo obawiał się jak wpłynie to na jego karierę strongmana, ku swojemu zaskoczeniu zaczął osiągać jeszcze lepsze wyniki i ustanawiać kolejne rekordy, życiowe i światowe!

W 2012 roku Patrik ustanowił trzy rekordy świata, dwa z nich jako strongman i jeden w trójboju siłowym.

– przez 1 minutę i 26 sekund utrzymał na wyciągniętych rękach 20 kilogramową  sztangę (rekord trafił do księgi Guinessa)
– podniósł też beczkę piwa ważącą 150 kg
– w 2012 roku uzyskał tytuł mistrza Europy w trójboju siłowym

“Blisko 2 lata po przejściu na weganizm jestem silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej i dzień po dniu poprawiam swoje wyniki. Nie słuchajcie tych samozwańczych guru odżywiania i przemysłu suplementów, którzy próbują wam wmówić, że potrzebujecie mięsa, jajek i nabiału żeby dostarczyć sobie wystarczającą ilość białka. Istnieje wiele roślinnych źródeł białka a wasze ciało jeszcze wam podziękuje za to, że przestaniecie karmić je martwym pożywieniem. Przejdźcie na weganizm i poczujcie siłę!”

Patrik jako strongman wymaga nadwyżki kalorycznej oraz zwiększonej ilości białka. Jednak on sam twierdzi, że rośliny wcale nie mają mniejszej gęstości kalorycznej niż produkty pochodzenia zwierzęcego. “Orzechy zawierają więcej białka i kalorii niż mięso” – stwierdza. Dla Patrika główne źródła białka w diecie to: tofu, orzechy, fasola, mleko roślinne.

PODZIEL SIĘ