Serena Williams

1570

Serena Williams

  • Tenisistka
  • Wzrost: 175 cm
  • Waga: 70 kg

 

Serena Williams – podobnie jak jej siostra Venus – w trakcie rozgrywanego sezonu, kiedy muszą być w najwyższej sportowej formie, są w 100% na surowej wegańskiej diecie. Nie jedzą więc żadnych gotowanych posiłków (lub produktów przetworzonych w temp. powyżej 40 st C), ani żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Przyznają, że poza sezonem sporadycznie pozwalają sobie na kawałek gotowanej ryby lub kurczaka, ale na co dzień ich dieta oparta jest wyłącznie na produktach roślinnych.

Energię dostarczają sobie na co dzień z zielonych smoothies z jarmużem i dużej ilości roślinnych odżywek białkowych. Uzupełniają węglowodany jedząc brązowy ryż, kiełkującą komosę ryżową (quinoa) i dużą ilość zielonych warzyw. Ich lodówka jest również zaopatrzona w wodę kokosową, trawę pszeniczną i kiełki.

Obie trzymają się zdrowej, gęstej odżywczo diety, która zawiera dużo wysokiej jakości białka i węglowodanów.

Serena Williams to amerykańska tenisistka, zdobywczyni Niekalendarzowego Wielkiego Szlema w grze pojedynczej i podwójnej, zdobywczyni Karierowego Złotego Wielkiego Szlema w grze pojedynczej i podwójnej, mistrzyni olimpijska w grze pojedynczej z Londynu (2012) i w grze podwójnej z Sydney (2000), Pekinu (2008) i Londynu (2012), wielokrotna zdobywczyni nagród WTA różnych kategorii. W grze pojedynczej 72-krotnie wygrała turnieje WTA, w tym 23 wielkoszlemowe. Jest szóstą tenisistką w historii, która w tym samym czasie przodowała w klasyfikacji singlistek i deblistek.

PODZIEL SIĘ