Sportowcy kontra mleko i nabiał!

592
Sportowcy kontra mleko i nabial VeganSport.pl

W trakcie otwarcia ceremonii zamykającej tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Korei Południowej, w Stanach Zjednoczonych wyemitowano wśród reklam 30 sekundowy przekaz od wegańskich sportowców – medalistów olimpijskich, którzy namawiają do porzucenia nabiału raz na zawsze.

 

Film ten, wyemitowany przez stację NBC, dotarł do 5 milionów gospodarstw domowych. To zdecydowany sukces kampanii Switch4good, której inicjatorką jest Dotsie Bausch (7-krotna mistrzyni USA w kolarstwie, medalistka olimpijska).

 

W trakcie filmu 5 olimpijczyków mówi o tym, jak porzucenie mleka i odstawienie reszty nabiału pozytywnie wpłynęło na ich zdrowie i wyniki sportowe.

Kendrick Farris (sztangista) stwierdza, że po tym jak odstawił nabiał, stał się silniejszy. Malachi Davis (sprinter) mówi, że porzucił nabiał żeby szybciej biegać. Kara Lang (piłka nożna) krótko podsumowuje z kolei, że odstawienie nabiału podziałało pozytywnie na jej wyniki sportowe a Dotsie Bausch przypomina, że zrobiła to po prostu dla zdrowia.

 

Sportowcy zdecydowanie podkreślają, że już nigdy nie wrócą do picia mleka.

Dlaczego? Dlatego, że ich zdrowie jest ważniejsze – stwierdza Dotsie. Po czym wszyscy po kolei potwierdzają, że rzucili nabiał na dobre, na zawsze – i są z tego dumni.

 

Czy to zapowiedź konkurencyjnej akcji na miarę Pij mleko – będziesz wielki?…

Wszystko wskazuje, że to możliwe, ponieważ z każdym dniem rośnie świadomość ludzi na całym świecie odnośnie negatywnego wpływu przemysłu mleczarskiego – zarówno na środowisko naturalne, jak i ludzkie zdrowie. Jak widać, również wśród sportowców olimpijskich – którzy efekty mogą obserwować dzięki własnym wynikom.

Link do filmu na YouTube: https://www.youtube.com/watch?time_continue=29&v=cB09mFp4xGU

VS

PODZIEL SIĘ