Lewis Hamilton na wegańskiej diecie!

961
Lewis Hamilton na weganskiej diecie

Lewis Hamilton przechodzi na weganizm ze względów zdrowotnych oraz w trosce o naszą Planetę

 

Najnowsze wieści ze świata Formuły 1 donoszą, że mistrz Lewis Hamilton przechodzi na weganizm ze względów zdrowotnych oraz w trosce o naszą Planetę – zainspirowany filmem dokumentalnym o przemyśle hodowlanym, jego wpływie na nasze zdrowie oraz środowisko naturalne.

 

Hamilton już 2 lata temu przestał jeść czerwone mięso. Z kolei przez większą część tego roku był już peskatarianinem, jak sam stwierdza (peskatarianizm – nazywany czasem “pół-wegetarianizmem”, to dieta bazująca na roślinach, ale dopuszczająca spożywanie ryb i owoców morza). Teraz jednak podjął ostateczną decyzję o usunięciu również ryb ze swojego jadłospisu i przejściu w pełni na dietę roślinną – weganizm.

 

“Jako ludzka rasa, to co robimy z naszym światem… zanieczyszczenie [emisja gazów powodujących globalne ocieplenie] spowodowane ilością bydła hodowlanego jest niewyobrażalne (…)

To jest większa ilość [gazów] niż produkują wszystkie samoloty i samochody na świecie, co wydaje się być szaleństwem. Dodatkowo okrucieństwo [wobec zwierząt] jest czymś strasznym i nie chcę tego wspierać. Chcę też po prostu zdrowiej żyć”.

 

Decyzję Hamiltona umocniła również historia chorób w jego rodzinie (choroby serca i nowotwory)

 

“Nie chcę za 10 czy 20 lat mieć cukrzycę albo którąś z tych chorób” – stwierdził mistrz Formuły 1. Jednocześnie wyraził również nadzieję, że za jego przykładem pójdą inni i uda się jemu inspirować ludzi na całym świecie do zmiany stylu życia.

 

Każdy weganin jakiego spotykam mówi mi, że przejście na weganizm to najlepsza decyzja jaką podjął w życiu, dodaje Hamilton.  

VS

PODZIEL SIĘ