Weganizm i złote medale?

103
weganizm-i-zlote-medale

W czerwcu tego roku kulturyści związani z grupą PlantBuilt zdobyli aż 22 złote medale -!- na zawodach Naturally Fit Games, które odbyły się w Austin (Teksas, USA). To jednak nie wszystko, ponieważ pośród 1000 uczestników w sumie grupa wegan zdobyła aż 32 medale. Weganizm jak widać, najwyraźniej sprzyja dobrej a nawet najlepszej formie sportowej.

 

Zawody obejmowały różne dyscypliny sportowe. Wśród nich: kettlebell, trójbój siłowy, kulturystyka, olimpijskie podnoszenie ciężarów, Cross Fit. Natomiast sama grupa PlantBuilt powstała, aby uświadamiać ludziom, że przejście na weganizm – dietę roślinną – nie wyklucza bycia sportowcem a co najważniejsze, że budowanie mięśni nie musi wiązać się z zabijaniem i jedzeniem zwierząt.

 

Chcemy edukować ludzi i obalać mity związane z tym, że “musisz” jeść mięso żeby być silnym – mówi współzałożyciel grupy PlantBuilt, Giacomo Marchese.

 

PlantBuilt chce powiększać się o nowych zawodników i z każdym rokiem coraz mocniej udowadniać całemu światu, że roślinny styl życia i weganizm służą nie tylko ochronie zwierząt, środowisku naturalnemu, ale również naszemu zdrowiu i budowaniu silnych mięśni.

VS

PODZIEL SIĘ