Weganie na Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness 2018

471
Weganka Kulturystka - Jagoda Feszczak

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness w Kielcach. Wśród licznej grupy zawodników różnych kategorii – w sumie ponad 360 osób – byli również weganie.

 

Jagoda Feszczak zajęła II miejsce w kategorii Fitness atletyczne kobiet i tym samym zdobyła srebrny medal. Z kolei Adam Kuncicki zdobył IV miejsce w kategorii Fitness plażowe mężczyzn, będąc dosłownie o włos od podium.

 

Wbrew obiegowej opinii i niestety wciąż krążącym jeszcze fałszywym stereotypom, na diecie roślinnej nie tylko można budować mięśnie i konkurować na poziomie zawodowym w każdej dyscyplinie sportowej, ale jak widać, również zdobywać medale i stawać na podium – nawet w najbardziej wymagających kategoriach.

 

Kulturystka weganka – Jagoda Feszczak szczególną wagę przywiązuje do zdrowego stylu życia i naturalnego podjeścia do budowania swojej sylwetki. Weganin kulturysta – Adam Kuncicki, poza naturalną kulturystyką i wyjątkową dbałością o zdrowe odżywianie, zawsze podkreśla również swój stosunek do zwierząt oraz fakt, że spełnianie swojej pasji i marzeń związanych z budową sylwetki kulturysty, nie musi być związane z zabijaniem zwierząt. Zarówno Jagoda, jak i Adam są dowodem na to, że godna podziwu postawa wobec zwierząt i środowiska naturalnego może iść w parze ze sportem, satysfakcją, ciągłym rozwojem a nawet zdobywaniem medali. Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne!

VS

PODZIEL SIĘ